Muradiye Cad., No:25 Saf Han Kat:6 Sirkeci İstanbul
+90 212 526 20 90

Silikon: Q

Silikon kauçuk, yarı organik bir sentetik bileşiktir, ait olduğu organik gruba göre isim alır, Metil Silikon MQ, Metil Vinil VMQ, Flor Metil Silikon FMQ gibi. Polimer yapısına ek olarak, viskozitesine göre de kategorize edilir, sıvı ve katı olmak üzere 2 farklı tipi vardır. -60°C ile 200°C sıcaklıklar arasında kullanılır, aralıklı olarak 250°Cye kadar dayanıklıdır. Esneklik özelliği, hava direnci ve ozon dayanımı yüksektir ancak yüksek mekanik özellikler gerektiren uygulamalarda kullanımı önerilmez.

En önemli kullanım alanları havacılık endüstrisinde ve –100° C kadar düşük ve 200° C kadar yüksek çalışma sıcaklığına dayanabilen contalar ve elektrik yalıtımı gerektiren mühendislik dallarındadır.

 

Piyasadaki markalar: Silopren, Silastik, Wacker, Primasil

 

Kullanım alanları: Krank keçeleri, Diyaframlar, Elektriksel Gerilim Verici Parçalar, Sıcak / Soğuk Dirençli Contalar ve Contalar, Farmasötik tıpalar ve kan transfüzyon tüpleri, Yapay kalp kapakçıkları, Böbrek makinesindeki diyalitik membranlar, Kablo yalıtımı

 

Fiziksel görünüm: Katı veya sıvı, beyaz renkte

 

Paketleme: 1260 kiloluk palet içerisinde 36 adet polietilen film ile sarılmış 35 kg’lık balya

 

Depolama: Kuru ve serin bir depoda 30 derece sıcaklığın altında, güneş ışığından korunacak şekilde depolanır. Raf ömrü 6 aydır.

Ürünlerimiz hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İletişim